Dziś: poniedziałek, 15 sierpnia 2022r.. 227 dzień roku. Imieniny: Napoleona, Stelii. Okres kościelny: Okres zwykły

Ogłoszenia na XX Niedzielę Zwykłą - 14.08.2022r.

1. 15.08. tj. jutro przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP- dzień Wojska Polskiego. Msze św. wg porządku niedzielnego, a po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.

2. W sobotę tj. 20.08. w Wysokim Kole jest organizowany coroczny dzień chorych. Początek o godz. 10.00, a w programie konferencja, koncert i świadectwo zespołu Laudans z Białorusi, adoracja oraz Msza św., zakończona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Ze względu na bliskość miejsca dojazd we własnym zakresie.

3. Hojnego dawcę hojnie darzy Pan Bóg. Na potrzeby naszej świątyni złożono ofiarę: Wiesław Lachtara z Polesia -100zł.; Anna Rogala z Mszadli Nowej- 200zł.bim ze Stefanowa- 200zł. ; Bóg zapłać hojnym ofiarodawcom .

4. Bardzo dziękuję osobom ze Szlacheckiego Lasu : Paniom, Stanisławie Kamińskiej, Jadwidze Knieć, Halinie Koza za posprzątanie naszej świątyni i zadbanie o jej wygląd i estetykę. Bóg zapłać. Na sobotę zapraszamy już osoby z Rudek.
W dniu wczorajszym odbył się ślub Magdy Gajowiak i Michała Wolszczak dziękujemy za piękny wystrój kościoła.

5. Zachęcam do brania i czytania prasy katolickiej, w Gościu Niedzielnym min.:gdzie zakończyło się ziemskie życie Matki Bożej oraz płyta  z cyklu Biblia Audio

6. Do 25. 08. można składać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny ( sprzęt RTV AGD, pralki, telewizory, komputery) przy schodach na wejściu na plebanię od strony podwórka, w ramach oczyśćmy Polskę ze śmieci elektrycznych. Demontaż tego sprzętu pozwala na zebranie środków na potrzeby misji św.

7. W tym tygodniu w naszej parafii pożegnaliśmy śp. Zofie Pawlak  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

8. Intencje mszalne.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Parafia pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Przyłęku 2022r