Dziś: wtorek, 29 listopada 2022r.. 333 dzień roku. Imieniny: Blażeja, Saturnina. Okres kościelny: Okres Adwentu

Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu - 27.11.2022r.

1. Rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny- Adwent, czas przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia, podczas której czcimy i przyjście Syna Bożego , jak i czas przygotowania na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Z tych dwóch powodów przeżyjmy Adwent jako radosny  i święty czas oczekiwania. Zachęcam do udziału we Mszy św. wotywnej do MB- Roratami – o godz. 17.00., zapraszam dzieci, młodzież, wszystkich, narratorem będzie ojciec Maryi, dziadek Pana Jezusa św. Joachim. Zachęcam do wspólnej modlitwy Godzinkami  do NMP- niedziela -godz. 8.00

2. Dziś na Mszy św. o godz. 8.30 odbyło się poświęceni opłatków na Wigilijny Stół, które Pan Tomasz Bocian będzie roznosił po naszych domach:

Pn.-28 XI - Kulczyn, Mszadla Dolna, Mszadla Nowa

Wt.-29 XI -Rudki Nowe, Rudki Stare, Szlachecki Las

Sr.- 30 XI – Babin Północny

Czw. - 1 XII – Kolonia Okrężnica

Pt. - 2 XII – Babin Południowy

Sob.- 3 XII – Okrężnica, Lipiny do CPN

N.- 4 XII – Przyłęk-Gościniec Łagowski

Ofiary składane podczas opłatków , będą przeznaczone na zakup opału do kościoła.

3. Od dzisiaj rozprowadzamy świece w akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” Caritas Diecezji Radomskiej- mała 10zł., duża(kula, piramida) -20 zł.

4. Do 4.12 (włącznie), jeszcze w tym tygodniu, można składać przed obrazem św. Józefa żywność: kaszę, makarony, ryż, olej, konserwy, cukier, dżemy oraz środki czystości. Akcja prowadzona w ramach Szlachetna Paczka.

5. W tym tygodniu przypada I czw. I pt. I sob. miesiąca. Do chorych będę jeździł od godz. 8.00 a wystawienie Naj. Sakramentu w piątek i w sobotę, i sposobność do spowiedzi od godz. 16.00

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 wzmianka różańcowa.

7. Również w przyszłą niedzielę tj. 4.12.2022 przed kościołem będzie Kiermasz Bożonarodzeniowy, pod patronatem Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek w Puławach, które opiekują się dziećmi i młodzieżą z różnymi niepełnosprawnościami.(Wielki Post-2022) Świąteczne dekoracje zostały wykonane przez dzieci i młodzież oraz wolontariuszy. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone do realizacji potrzeb Podopiecznych Sióstr Benedyktynek Misjonarek i Fundacji Benedyktyński Zakątek, prowadzonej przez Siostry.

8. Również w przyszłą niedzielą w naszej parafii będziemy gościć księdza z Nigerii,

ks. Antonio Umeh, studenta KUL, który będzie głosił Słowo Boże.

9. Hojnego dawcę hojnie darzy Pan Bóg, na potrzeby naszej świątyni złożono ofiary: bim z Rudy- 200 zł. Bóg zapłać hojnym ofiarodawcą .

10. Bardzo dziękuję osobom z Gościńca Ostatniego i Górki: Mirosławie Łepeckiej, Jolancie Tomaszewskiej, Irenie Knieć, Małgorzacie Kuba, Jerzemu Jóźwik, Tomaszowi Jóźwik za posprzątanie naszej świątyni i zadbanie o jej wygląd i estetykę.Na sobotę zapraszam kolejne osoby z  Gościńca Ostatniego i Górki.Dziękuję bardzo za wykonanie wystroju adwentowego.

11. Zachęcam do brania i czytania prasy katolickiej, w Gościu Niedzielnym min.: kto chce zakazać spowiedzi dzieci i dlaczego to bardzo niedobry pomysł, dodatek- kalendarz ścienny na 2023 r.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Parafia pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Przyłęku 2022r