Dziś: piątek, 21 czerwca 2024r.. 173 dzień roku. Imieniny: Alicji, Alojzego. Okres kościelny: Okres zwykły

>

XI Niedziela Zwykła - 16.06.2024 r.

1. W miesiącu czerwcu odmawiamy litanie do Serca Pana Jezusa. Kult Serca Bożego najbardziej wyraża się w upodabnianiu własnego serca do Serca Mistrza. Wołamy: „Jezu cichy i pokornego serca, uczyń serca nasze według serca Twego”. Niech ten proces dokonuje się w nas nieustannie.

2. Zbliża się koniec Roku Szkolnego( 21.06.2024). Msza św. Dziękczynna w int. Nauczycieli i Dzieci na zakończenie Roku Szkolnego odbyła się 14.06. tj. w piątek. Gdyby ktoś pragnął skorzystać ze spowiedzi sposobność przed każdą Mszą św.

3. Hojnego dawcę hojnie darzy Pan Bóg. Na potrzeby naszej parafii złożono ofiary: z Wólki Łagowskiej bim- 100zł.; ze Stefanowa bim- 100zł.; z Mszadli Nowej bim- 200zł.;. Bóg zapłać hojnym ofiarodawcą.
Na zmianę ogrzewania w kościele mieszkańcy: Gościniec Szkolny- 2400 zł ;Okrężnica Kolonia- 2060zł.; Rudy – 1320zł.; Bóg zapłać za hojność serca.
W zeszłą niedzielę na pomoc w leczeniu dla Stasia Zielińskiego zebrane zostało 5109zł. Rodzice Stasia bardzo serdecznie dziękują wszystkim ofiarodawcom, którzy przyczynili się do tej kwoty. Bóg zapłać.  

                           
4. 16 czerwca, czyli dzisiaj, po raz kolejny ulicami Radomia przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Inicjatywa organizowania Marszów dla Życia i Rodziny w całej Polsce ma na celu ukazanie piękna małżeństwa i rodziny oraz wartości życia ludzkiego. Tegoroczny Marsz jest organizowany pod hasłem „Zjednoczeni dla życia, rodziny, ojczyzny”. Hasło to podkreśla prawdę, że jedność małżonków buduje jedność rodziny i całego narodu. Szczególnie w naszych czasach trzeba podkreślać wartość i piękno szczęśliwych małżeństw i rodzin, które budują przyszłość naszej ojczyzny. W imieniu ks. Biskupa serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w Marszu dla Życia i Rodziny. Szczegóły w gablocie.                                                                                                                

5. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościli ks. Boshom z RPA, który wygłosi do nas słowo Boże.                                                                                                                                                                        

6. Bardzo dziękuję osobom z Kulczyna: Paniom Barbarze Głowackiej, Teresie Stępień i Dorocie Lachtara za posprzątanie naszej świątyni i zadbanie o jej wygląd i estetykę. Bóg zapłać. 
Na sobotę zapraszamy kolejne osoby z Kulczyna.                                   .                                                                                    
W piątek odbył się ślub Moniki Walasek- Łukasza Sołtuniaka. Bóg zapłać za wystrój kościoła.  

7. Zachęcam do brania i czytania prasy katolickiej, w Gościu Niedzielnym min.: temat Życia i Rodziny.                                                                                                                                                                                            

8. W najbliższą sobotę, zgodnie z zapowiedzią organizujemy spływ kajakowy rzeką Radomką. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 8.30, powrót około 15.30. Uczestników prosimy o zabranie nakrycia głowy, kremów od słońca i czegoś do picia.  W trakcie spływu jest przewidziany grill.                                                                                                                                                                            

9. 6 lipca jest organizowana pielgrzymka do Częstochowy na zawierzenie. Tego dnia na Jasnej Górze odbywa się również peregrynacja figury św. Michała Archanioła- możliwość przyjęcia szkaplerza. Zapisy u Kariny Łepeckiej do 30 czerwca. tel. 518864429. Koszt 110zł. Jeśli dojdzie do pielgrzymki, szczegóły zostaną podane w ostatnią niedzielę czerwca.

10. W dniu wczorajszym z naszej parafii pożegnaliśmy śp. Wandę Markiewicz Wieczny..,

Wszelkie prawa zastrzeżone. Parafia pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Przyłęku 2024r

Licznik wejść na stronę: 158 040

Wykonanie: WebInspiracje