Dziś: piątek, 19 lipca 2024r.. 201 dzień roku. Imieniny: Wincentego, Wodzisława, Marcina. Okres kościelny: Okres zwykły

>

Zmarł ks. Marek Kucharski

W piątek, 7 czerwca w godzinach popołudniowych, zmarł nagle ks. Marek Kucharski, proboszcz parafii św. Zygmunta w Szydłowcu i dziekan dekanatu szydłowieckiego. Miał 56 lat i 29 lat kapłaństwa.

Ks. Marek Kucharski święcenia kapłańskie przyjął 27 maja 1995 r. w Radomiu. Pochodził z Kadzi - parafia św. Macieja Apostoła w Klwowie. Pełnił urząd dyrektora ekonomicznego Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, jednocześnie był proboszczem w parafii Chrystusa Kapłana w Radomiu. Od 2012 roku był proboszczem parafii pw. św. Wojciecha w Górze Puławskiej, w dekanacie zwoleńskim. W tym czasie wielokrotnie pełnił również posługę spowiedzi parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Przyłęku. 
Od 2019 roku był proboszczem parafii św. Zygmunta Króla w Szydłowcu i dziekanem dekanatu szydłowieckiego. 1 lipca 2019 r. został kanonikiem Kapituły Ostrobramskiej.

W parafii ksiądz proboszcz opiekował się Kołami Żywego Różańca, grupą modlitewną św. Michała Archanioła, grupą modlitewną „Wieczernik” i parafialnym zespołem Caritas. W ostatnim czasie prowadził prace renowacyjne w kościele. W ubiegłym roku otrzymał tytuł „Zasłużony dla Miasta i Gminy Szydłowiec”.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczeły się Mszą Świętą żałobną w poniedziałek, 10 czerwca, o godz. 19.00, w kościele pw. św. Zygmunta w Szydłowcu.

Msza Święta pogrzebowa zostałą odprawiona w kościele św. Macieja Apostoła w Klwowie, we wtorek 11 czerwca, o godz. 11.00. 

Fotorelacja z uroczystości pogrzebowych Ks. Marka Kucharczyka pod poniższym linkiem:

https://www.cozadzien.pl/zdjecia/pogrzeb-sp-ks-kan-marka-kucharskiego-zdjecia/101597

Obraz:


 Poprzedni artykuł

Obraz miniaturka, zapowiedź artykułu numer: 104

Procesja Bożego Ciała

Publikacja: czwartek, 30 maja 2024r.

Więcej

Następny artykuł

Wszelkie prawa zastrzeżone. Parafia pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Przyłęku 2024r

Licznik wejść na stronę: 164 919

Wykonanie: WebInspiracje