Dziś: sobota, 21 września 2024r.. 265 dzień roku. Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita. Okres kościelny: Okres zwykły

Standardy ochrony małoletnich

Po tym, jak całą Polską wstrząsnęła śmierć skatowanego Kamila z Częstochowy, Sejm przyjął ustawę, która ma zapobiegać takim dramatom. Zakłada ona między innymi, że od 15 sierpnia wszystkie instytucje publiczne, które mają kontakt z dziećmi, muszą przestrzegać określonych reguł ochrony małoletnich. Wśród nich jest także Kościół rzymskokatolicki.
Stosując się do zaistniałego obowiązku, takie Standardy Ochrony Dzieci w Parafii powstały również w  naszej parafii i publikujemy je poniżej  (wersja skrócona - oryginał dokumenru do wgladu w kancelarii parafialnej).

Standardy ochrony małoletnich