Dziś: środa, 23 października 2024r.. 297 dzień roku. Imieniny: Marleny, Seweryna, Igi. Okres kościelny: Okres zwykły

10 rocznica święceń kapłańskich Ks. Daniela Reguły

W niedzielę 16 czerwca w naszym kościele została odprawiona msza święta o Boże błogosławieństwo dla Ks. Daniela Reguły z okazji 10 rocznicy święceń kapłańskich.
W mszy uczestniczyli parafianie, znajomi i rodzina Ks. Daniela, a także proboszcz z parafii w Pionkach - Ks. Mariusz Wincewicz, z której Ks. Daniel został skierowany na studia i do pomocy w naszej parafii w Przyłeku.

Ks. Daniel Reguła przyjął swoje święcenia kapłańskie 31 maja 2014 roku w katedrze w Radomiu.  Motto  jego z jego obrazka prymicyjnego to: „Jak mnie umiłował Ojciec, tak i ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej” (J 15,9).

Po święceniach kapłańskich Ks. Daniel pełnił obowiązki wikariusza najpierw w parafii   Św. Urszuli w Radomiu , póżniej   parafii pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski  w Pionkach, a nastepnie w 2022 roku został skierowany na specjalistyczne studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim na kierunku Liturgika. Od tego czasu Ks. Daniel pełni także posługę kapłańską w naszej parafii.

Z okazji rocznicy Święceń Kapłańskich życzymy Ci Księże Danielu - niech Dobry Bóg Cię prowadzi i zawsze ochrania, dodaje mocy i odwagi w pełnieniu posługi opartej na prawdzie i miłości. Życzymy Tobie byś przez całe swoje życie podążał z ufnością i nadzieją za Panem. Wszystko, co robisz, czyń z młodzieńczą pasją.

Proboszcz i parafianie Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Przyłęku

10 rocznica święceń kapłańskich
Ks. Daniel Reguła

Ministranci na spływie kajakowy rzeką Radomką.

Publikacja: niedziela, 23 czerwca 2024r.