Dziś: środa, 23 października 2024r.. 297 dzień roku. Imieniny: Marleny, Seweryna, Igi. Okres kościelny: Okres zwykły

Ks. Boshom z Republiki Południowej Afryki głosił Słowo Boże w naszej parafii

W niedzielę 23 czerwca w naszej parafii gościł Ks. Boshom, który pochodzi z Republiki Południowej Afryki - z diecezji Johannesburg. Ks. Boshom obecnie razem z Ks. Danielem studiuje na KUL, a podczas siedzielnych mszy świętych sprawował posługę kapłańską oraz po raz pierwszy w swoim życiu  wygłosił do nas homilię w języku polskim przybliżając nasz do Boga.  Debiut Ks. Boshom w głoszeniu kazania w języku polskim wypadł znakomicie, co docenili obceni na mszach parafianie gromkimi brawami. Ks. Proboszcz zapewnił, że to nie ostatnia wizyta  Ks. Boshom w naszej parafi, a drzwi kościoła i plebanii są zawsze dla niego otwarte.

ks. Boshom,
ks. Boschom

Ministranci na spływie kajakowy rzeką Radomką.

Publikacja: niedziela, 23 czerwca 2024r.

Pielgrzymka do Częstochowy

Publikacja: środa, 10 lipca 2024r.