Dziś: czwartek, 18 kwietnia 2024r.. 109 dzień roku. Imieniny: Bogusławy, Apoloniusza. Okres kościelny: Okres Wielkanocny

Życzenia i podziękowania Księdza Proboszcza z Okazji Świąt Wielkanocnych

W Ewangelii św. Jana czytamy:
”Na świecie doznajecie ucisku, ale miejcie odwagę, Jam zwyciężył świat”.
Wszystkim Parafianom przybyłym Gościom, w imieniu ks. Stanisława i własnym, życzymy : pokoju, wiary w zwycięstwo nad chorobą, cierpieniem, złem, samotnością….. i siły od Zmartwychwstałego.
Błogosławionych Świąt Wielkanocnych. Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz Szczepan Barański

Pragnę także podziękować wszystkim Parafianom, że znaleźli czas na Medytację Męki podczas nabożeństw, czy też przez indywidualne nawiedzenie świątyni w piątek, sobotę.

Dziękuję wszystkim, którzy nam pomogli przeżyć te najważniejsze wydarzenia  z życia Chrystusa i w życiu chrześcijan:

• Mieszkańcom Mszadli Nowej, Kulczyna, Mszadli Dolnej : Barbarze Głowackiej, Ewie Kuś, Dorocie Przybylskiej, Dagmarze Czaplińskiej, Dorocie Lachtara, Romanowi Tworzowskiemu za wykonanie ołtarza adoracji, ciemnicy, Grobu Pańskiego, za posprzątanie świątyni Bóg Zapłać
  • Mieszkańcom Mszadli Nowej, Kulczyna, Mszadli Dolnej: Barbarze Głowackiej, Krzysztofowi Głowackiemu, Ewie Kuś, Stanisławowi Kuś, Dorocie Przybylskiej, Dorocie Lachtara, Bartłomiejowi Lachtara za posprzątanie świątyni i terenu wokół kościoła w dniu wczorajszym i przygotowanie jej na dzisiejszą Uroczystość. Bóg zapłać.
  • Dziękuję z przepiękne dekoracje.
  • Dziękuję młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, która w piątek pod przewodnictwem Pani Jolanty Kuś i przy śpiewie Pani Katarzyny Bik przeprowadziła adoracje przy Grobie Pańskim,
  • służbie liturgicznej ołtarza za inicjatywę, zaangażowanie i udział w nabożeństwach.
  • Panu Tomaszowi Jaskólskiemu za oprawę muzyczną i czynny udział w liturgii poszczególnych dni, Panu Tomaszowi Bocianowi, Panu Pawłowi Chołuj, za zaangażowanie za pomoc podczas całego Triduum. Bóg Zapłać.
  • Jeszcze raz wszystkim którzy w jakikolwiek sposób nam pomogli przeżyć te święta z serca składam serdeczne Bóg Zapłać.

Obraz:

Triduum Paschalne i Wielkanoc

Publikacja: niedziela, 17 kwietnia 2022r.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 24.04.2022

Publikacja: niedziela, 24 kwietnia 2022r.