Dziś: środa, 24 kwietnia 2024r.. 115 dzień roku. Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza. Okres kościelny: Okres Wielkanocny

Boże Ciało

Dziś po mszy o godz. 11.30 odbyła się uroczysta procesja Bożego Ciała do czterech ołtaży. W urocesji udział wzieli strażacy OSP, Koło Gospodyń Wiejskich oraz zgromadzeni na mszy parafianie. Uroczystości przewodniczył Ksiądz Proboszcz wraz z Księdzem Stanisławem.

Boże Ciało inaczej nazywane jest Uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tego dnia w Kościele katolickim celebruje się Najświętszy Sakrament. Boże Ciało jest świętem ruchomym, które obchodzi się zawsze w czwartek, 60 dni po Wielkanocy. Celem Bożego Ciała jest upamiętnienie Ostatniej Wieczerzy, na której Jezus przemienił wino w krew, a chleb w swoje ciało.

Boże Ciało 2022

Bierzmowanie klas ósmych

Publikacja: poniedziałek, 13 czerwca 2022r.

Jubileusz 50-lecia Par Małżeńskich

Publikacja: sobota, 25 czerwca 2022r.