Dziś: niedziela, 5 maja 2024r.. 126 dzień roku. Imieniny: Ireny, Waldemara. Okres kościelny: Okres Wielkanocny

Wymiana rynien i zabezpieczenie wieży kościelnej

Upływający czas, warunki atmosferyczne, zużycie materiału, brak śniegołapów spowodowały uszkodzenie rynajzów i oberwanie w niektórych miejscach rynien na dachu kościoła. Pojawiła się przede wszystkim nagła potrzeba zabezpieczenia gzymsu na wieży, aby ściana nie ciągnęła wody z zewnątrz. Na zewnątrz wieży widać tylko inny kolor cegły, natomiast w środku jest o wiele gorzej. Stąd potrzeba przeprowadzenia prac remontowo - zabezpieczających wskazane elementy naszej świątyni. Na tej stronie są umieszczone zdjęcia wieży kościoła, ukazujące stan wieży i potrzebę prowadzonych prac.

Wieża kościelna