Dziś: niedziela, 3 marca 2024r.. 63 dzień roku. Imieniny: Maryny, Kunegundy, Tycjana. Okres kościelny: Okres Wielkiego Postu

III Niedziela Wielkiego Postu - 03.03.2024 r.

1.  Przed nami III tydzień Wielkiego Postu- półmetek czasu przygotowania do Wielkiej Nocy. Przypominamy, że Droga Krzyżowa - piątek -godz. 16.30 (PSP-Przyłek), Gorzkie Żale- niedziela po Mszy św. godz. 11.30.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca dzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Tego dnia, w czwartek, z racji iż w środę spowiedź w Janowcu po Mszy św. o godz. 17.00 Nabożeństwo do św. Józefa w int. rodzin.

3. W przyszłą niedzielę tj. 10.03.2024 przed kościołem będzie Kiermasz Wielkanocny, pod patronatem Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek w Puławach, które opiekują się dziećmi i młodzieżą z różnymi niepełnosprawnościami. Świąteczne dekoracje zostały wykonane przez dzieci i młodzież oraz wolontariuszy. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na działalność statutową Fundacji Benedyktyński Zakątek.

4. Na kwiaty do Grobu Pańskiego zostały złożone ofiary: Szlachecki Las - 250zł.; Mszadli Nowej -300zł. Bóg zapłać

5. Bardzo dziękuję osobom z Rudek: Paniom Mirosławie Zawada, Renacie Janusz, Agnieszce Fijoł za posprzątanie naszej świątyni i zadbanie o jej wygląd i estetykę. Bóg zapłać.  Na sobotę zapraszam kolejne osoby z Rudek.

6.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, w Gościu Niedzielnym min.: temat dobrej spowiedzi oraz jak przeprowadzić dobrze rachunek sumienia .

Jest też kolejny numer z serii Historia Kościoła, temat wiodący celibat oraz Mały Modlitewnik Wielkopostny.

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Dariusza Chołuja. Wieczny odpoczynek…

W dniu wczorajszym w całej Diecezji odbyły się eliminacje do XXII Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej. Nasza Parafia wystawiła jedną drużynę w kategorii Lektor Młodszy (w składzie: Stanisław Sobania, Krystian Chojecki, Cezary Krawczyk, Antoni Wawer, Filip Wołyński). Po rozegraniu trzech meczy (Pionkami, Cerekiewią, Przytykiem i zdobyciu 7 punktów) nasza drużyna wyszła z grupy. Jednak chłopcy ulegli w meczu o finał, w rzutach karnych, z Małęczynem. Gratulujemy zajęcia drugiego miejsca, tym bardziej że wszystkie mecze grali bez zmian, cały czas w pięciu. Brawo. Zdjęcia na stronie parafialnej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Parafia pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Przyłęku 2024r