Dziś: czwartek, 25 kwietnia 2024r.. 116 dzień roku. Imieniny: Marka, Jarosława, Wasyla. Okres kościelny: Okres Wielkanocny

IV Niedziela Wielkanocna - Dobrego Pasterza - 21.04.2024 r.

ZAPROSZENIE NA MSZĘ ŚW. W INTENCJI KSIĘDZA BISKUPA MARKA

25 kwietnia przypada święto patronalne naszego Biskupa Diecezjalnego - Księdza Biskupa Marka Solarczyka. W tym dniu szczególnie chcemy otoczyć naszego Pasterza serdeczną modlitwą. Zapraszam Czcigodnych Księży, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich wiernych świeckich naszej diecezji do uczestnictwa we Mszy Świętej w intencji Dostojnego Solenizanta, w czwartek, 25 kwietnia, o godzinie 18.00 w Katedrze radomskiej.

Bp Piotr Turzyński

1.Dzisiejsza niedziela nosi nazwę Niedzieli Dobrego Pasterza. Jezus Chrystus Dobry Pasterz troszczy się o swoje owce, pragniemy dziękować Chrystusowi za Jego obecność pośród nas. Od dzisiaj przez cały tydzień modlimy się o święte i dobre powołania kapłańskie i zakonne.

2. Uwaga dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. – próba 23.04. tj. wtorek o godz. 14.45, obecność obowiązkowa.

3. We wtorek Uroczystość Św. Wojciech b m, Głównego Patrona Polski, odpust w Górze Puławskiej.

4. Uwaga narzeczeni. Najbliższy Kurs Przedmałżeński w Zwoleniu w parafii Podwyższenia Krzyża odbędzie się od 7 do 9 czerwca, rozpoczęcie zapisów przez Internet 8 maja.

5. Bardzo dziękuję osobom z Wólki Przyłęckiej: Krystynie Forszewskiej, Halinie Knieć, Bożenie Wiktorowskiej, Marcie Zębackiej, Ryszardowi Woźniak, Sławomirowi Knieć za posprzątanie naszego kościoła i zadbanie o jego wygląd i estetykę. Bóg zapłać. Na sobotę zapraszamy już osoby Mszadli Nowej.

6. Hojnego dawcę hojnie darzy Pan Bóg. Na zmianę ogrzewania w kościele mieszkańcy Okrężnicy Kolonia -2300zł. Bóg zapłać za hojność serca.

Przychylając się do prośby sołtysów, przypominam, że koszt ogrzewania będzie wynosił ok. 80 tys. Tak jak było ogłaszane, aby sfinalizować tę inwestycję, Rada Parafialna zaproponowała puszczenie zeszytów dwa razy: kwiecień i czerwiec, proponując ofiarę od rodziny za każdym razem po 100zł. Prace prawdopodobnie rozpoczną się na przełomie maja czerwca.

7.Zachęcam do brania i czytania prasy katolickiej , w Gościu Niedzielnym min. o tym co zawiera watykańska deklaracja o godności człowieka, jak św. siostra Faustyna modliła się za kapłanów oraz o niedawno powstałym szlaku św. Wojciecha. Jest też kolejny numer z cyklu Historia Kościoła, poświęcony Matce Chrystusa- kim była Miriam z Nazaretu.