Dziś: niedziela, 24 września 2023r.. 267 dzień roku. Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry. Okres kościelny: Okres zwykły

>

Ogłoszenia XXIV Niedzielę Zwykłą - 17.09.2023 r.

1) Już dzisiaj zapraszam dzieci klas III, oczywiście, wraz z rodzicami na niedzielę 1pażdziernika, na Mszę św. o godz. 11.30., podczas której nastąpi poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Kom. Św. Po Mszy św. i nabożeństwie będzie krótkie spotkanie połączone ze złożeniem deklaracji o przystąpieniu dziecka do I kom. św. i zobowiązań z tego tytułu powstających. Prośba aby tego dnia rodzice dzieci klas III poprowadzili różaniec w int. swoich pociech.

2. Hojnego dawcę hojnie darzy Pan Bóg. Na potrzeby naszej świątyni złożono ofiarę: Ewelina Łukasz Kusio z Wólki Zamojskiej- 300zł. Bóg zapłać hojnym ofiarodawcom.

3. Bardzo dziękuję osobom z Babina Północnego: Grażynie Wieraszka, Katarzynie Nachyła, Monice Wierzbickiej i Bernardowi Wierzbickiemu za posprzątanie naszej świątyni i zadbanie o jej wygląd i estetykę. Bóg zapłać. Na sobotę zapraszamy kolejne osoby z Babina Północnego.

W dniu wczorajszym odbył się ślub: Weroniki Grela i Patryka Figura , Bóg zapłać za piękny wystrój kościoła.

4. W zakrystii, można zakupić  kalendarze ścienne na rok 2024 – cena 10zł.

5. 30 września 2023 w Radomiu na ul. Żeromskiego odbędzie się kolejny Apel Młodych - jest to spotkanie ewangelizacyjne skierowane do młodzieży diecezji radomskiej. W programie koncerty, świadectwa znanych osób, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi. Zapraszamy młodzież naszej parafii!

Wyjazd z przed kościoła w sobotę 30 września o godz. 16.30 a powrót ok 22.00. Koszt: 25 zł. Zapisy od dzisiaj u Księdza Daniela.

6. Do 4.10. można składać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny ( sprzęt RTV AGD, pralki, telewizory, komputery) przy schodach na wejściu na plebanię od strony podwórka, w ramach oczyśćmy Polskę ze śmieci elektrycznych. Demontaż tego sprzętu pozwala na zebranie środków na potrzeby misji św.

7. Zachęcam do brania i czytania prasy katolickiej, w Gościu Niedzielnym min. jak bronić się przed brutalizacją języka w przestrzeni publicznej.

8. Zaczynamy robić porządki na cmentarzu w związku z Uroczystością Wszystkich Świętych- prośba segregujmy śmieci (oddzielajmy trawę, chwasty od plastyków i szkła) będzie to wielką pomocą w wywożeniu ich. Prośba aby nie kupować i nie kłaść na pomnikach sztucznych wieńców, jest problem z ich utylizacją. I jeszcze jedno, te śmieci wyrzucajmy do kojca i pojemników, a nie przy studni, przy wejściu na cmentarz, czy też przy cudzym grobie. Zadbajmy o porządek na cmentarz , tam spoczywają nasi bliscy.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Parafia pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Przyłęku 2023r

Licznik wejść na stronę: 96 962

Wykonanie: WebInspiracje