Dziś: wtorek, 5 grudnia 2023r.. 339 dzień roku. Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty. Okres kościelny: Okres Adwentu

>

Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu - 03.12.2023 r.

1. Rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny- Adwent, czas przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia, podczas której czcimy i przyjście Syna Bożego , jak i czas przygotowania na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Z tych dwóch powodów przeżyjmy Adwent jako radosny  i święty czas oczekiwania. Zachęcam do udziału we Mszy św. wotywnej do MB- Roratami – o godz. 17.00., zapraszam dzieci, młodzież, wszystkich, w tym roku będzie nam towarzyszył św. Franciszek, Biedaczyna z Asyżu. Zachęcam do wspólnej modlitwy Godzinkami  do NMP- niedziela -godz. 8.00

2. Dziś na Mszy św. o godz. 8.30 odbyło się poświęceni opłatków na Wigilijny Stół, które Pan Tomasz Bocian będzie roznosił po naszych domach:

Pn.-4 XII - Kulczyn, Mszadla Dolna, Mszadla Nowa 

Wt.- 5 XII -, Rudki Nowe,Rudki Stare, Szlachecki Las

Sr.-  6XII – Babin Północny

Czw. -7 XII – Kolonia Okrężnica

Pt. - 8 XII – Babin Południowy

Sob.-9 XII – Okrężnica, Lipiny do CPN

N.- 10 XII – Przyłęk-Gościniec Łagowski

Ofiary składane podczas opłatków , będą przeznaczone na zakup opału do kościoła.

3. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. 8.30; i 17.00. Na  Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam dzieci klas III, przynajmniej z jednym rodzicem nastąpi poświęcenie medalików w ramach przygotowania do I Kom. św. (zakup we własnym zakresie) Tego dnia zachęcam do szczególnej modlitwy między 12 a 13, wtedy niebo jest otwarte, gdyż mamy godzinę łaski. Wypraszamy łaski dla duszy i ciała.

4. W najbliższy piątek, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP., 8.12. Rozpoczniemy nasz adwentowy dzień skupienia- Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz.8.30 i 17.00. W sobotę tj. 9.12 Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 9.00; 11.00 i 16.00- taca zbierana na tych Mszach św. jako wynagrodzenie dla Księdza Rekolekcjonisty.

Sobota to także dzień Bożego Miłosierdzia w naszej parafii- dzień spowiedzi św. Do południa spowiedź od 9.30 do 10.15 i od 11.30 do 12.00, a po południu od 15.30 do 16.00. W niedzielę Msze św. z naukami rekolekcyjnymi. Rekolekcje poprowadzi ks. Mariusz Chamerski, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza i Koordynator ŚDM. Chciejmy te dni przeżyć jako szczególny czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, niech nas nie zabraknie na naukach rekolekcyjnych w piątek, sobotę i niedziele.                                                                                                                                                                                          

5. W dalszym ciągu rozprowadzamy świece w akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” Caritas Diecezji Radomskiej- mała 10zł., duża(kula, piramida) -20 zł.- w zakrystii.                                              

6. W tym tygodniu przypada I czw. , a w środę 6XII po Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa w int. rodzin.                                                                                                                                                                                               

7. Bardzo dziękuję osobom z Okrężnicy, Paniom: Danucie Szymańskiej, Mirosławie Kilianek, Małgorzacie Fijoł- Babut, Grażynie Kamińskiej, Jolancie Filipiak, Hannie Fereniec, Małgorzacie Cywka za posprzątanie naszej świątyni i zadbanie o jej wygląd i estetykę. Na sobotę, najlepiej po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszam kolejne osoby z  Okrężnicy. Bardzo dziękuję za wykonanie wystroju adwentowego.                                                                                                                                                                              

 8. Zachęcam do brania i czytania prasy katolickiej, w Gościu Niedzielnym min.: cykl adwentowy „Odbuduj mój Kościół”. Jest też w sprzedaży dodatkowy numer GN poświęcony „ Historii Kościoła”- dowody na istnienie Jezusa.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Parafia pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Przyłęku 2023r

Licznik wejść na stronę: 111 797

Wykonanie: WebInspiracje