Dziś: wtorek, 14 maja 2024r.. 135 dzień roku. Imieniny: Bonifacego, Dobiesława, Macieja. Okres kościelny: Okres Wielkanocny

VII Niedziela Wielkanocna - Wniebowstąpienie Pańskie - 12.05.2024 r.

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. W tej tajemnicy Chrystus kieruje naszą myśl ku ostatecznemu powołaniu każdego człowieka tj. ku niebu. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha św., wykorzystajmy ten tydzień jako czas modlitewnego oczekiwania na Zesłanie Ducha świętego Pocieszyciela. Może ktoś nie był jeszcze u spowiedzi wielkanocnej - ostatni dzwonek. Sposobność przed każdą Mszą św.

2.W przyszła niedziela tj. 19.05 o godz. 11.30 dzieci klas III będą przeżywały swoją I Komunię św.

Próba : dzieci I komunijnych : wtorek 14.05 o godz. 15.00, spowiedź w piątek 17.05 o godz.15.50 (przynosimy świece). Sposobność do spowiedzi rodziców dzieci I komunijnych jak i rodzeństwa przez cały tydzień przed Mszami św.

Próba młodzieży klas VIII przed bierzmowaniem- piątek 17.05 po ostatniej Mszy św. ok. godz. 18.30.

Majówka w przyszłą niedzielę przed Mszą sw. o godz.15.00.

3. Hojnego dawcę hojnie darzy Pan Bóg. Na zmianę ogrzewania w kościele mieszkańcy: Rudek Starych -1350; Mszadli Dolnej- 900;. Bóg zapłać za hojność serca.

4. Bardzo dziękuję osobom  z Mszadli Dolnej, Paniom: Halinie Woźniczka, Małgorzacie Sobania, Jolancie Tworzowskiej, Ewie Król za posprzątanie naszego kościoła i zadbanie o jego wygląd i estetykę. Bóg zapłać.

Na czwartek zapraszamy rodziców dzieci I komunijnych i młodzieży bierzmowanej do posprzątania naszego kościoła i terenu wokół.

5. 1 czerwca br. jest organizowana pielgrzymka do Częstochowy na Ogólnopolskie spotkanie Kół Żywego Różańca. Zapisy w kancelarii bądź zakrystii do soboty tj. do 25.05. Jeśli dojdzie do pielgrzymki szczegóły co do wyjazdu w przyszłą niedzielę.

6. Zachęcam do brania i czytania prasy katolickiej, w Gościu Niedzielnym m.in.: o Fatimie, artykuł który demaskuje przekłamania i mity.