Dziś: sobota, 27 lipca 2024r.. 209 dzień roku. Imieniny: Lilii, Julii, Natalii. Okres kościelny: Okres zwykły

XVI Niedziela Zwykła - 21.07.2024 r.

1. Od dzisiaj do 28.07, tj. do przyszłej niedzieli, rozpoczynamy w kościele XXV tydzień św. Krzysztofa pod hasłem ” Razem niesiemy Chrystusa na krańce świata”. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. poświęcenie i błogosławieństwo kierowców, pojazdów, abyśmy mogli szczęśliwie podróżować. Ministranci będą sprzedawać emblematy ze św. Krzysztofem. Ofiary uzyskane ze sprzedaży będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy w akcji 1 grosz za 1 kilometr, jako podziękowanie za szczęśliwe podróże.

2.  Bardzo dziękuję osobom z Gościńca Ostatniego i Górki: Jerzemu Jóźwikowi, Aleksandrze Jóźwik, Jolancie Tomaszewskiej, Zofii Adach, Aleksandrze Serafin za posprzątanie naszej świątyni i zadbanie o jej wygląd i estetykę. Bóg zapłać.
Dziękujemy także Panu Piotrowi Babutowi za pokoszenie terenu parafialnego. Na sobotę zapraszamy kolejne osoby z Gościńca  Łagowskiego.

3. Hojnego dawcę hojnie darzy Pan Bóg. Na potrzeby naszej świątyni złożono ofiary: bezimienna z Radomia -200zł. oraz na zmianę źródła ciepła w naszym kościele mieszkańcy Babina Południowego: 3230 zł, mieszkańcy Krzywdy: 2650 zł oraz mieszkańcy Lasu Szlacheckiego: 1630 zł; Bóg zapłać hojnym ofiarodawcom.

4. Zachęcam do brania i czytania prasy katolickiej, w Gościu Niedzielnym min.: „Czy Ruch Światło Życie ma szansę zachować swój pierwotny dynamizm we współczesnym świecie? Czy tekst poświęcony 70 rocznicy powstania grupy modlitewno-formacyjnej, popularnie zwanej Oazą.

5. W tym tygodniu pożegnaliśmy zmarłego Bogdana Frydrycha ze Stefanowa. Polecajmy Go w naszej modlitwie: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie!