Dziś: piątek, 19 lipca 2024r.. 201 dzień roku. Imieniny: Wincentego, Wodzisława, Marcina. Okres kościelny: Okres zwykły

XV Niedziela Zwykła - 14.07.2024 r.

1. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus.

2. Hojnego dawcę hojnie darzy Pan Bóg. Na potrzeby naszej świątyni złożono ofiary: bezimienna -200zł. oraz 100 zł Pani Anna Król ze Stefanowa; Bóg zapłać hojnym ofiarodawcom.

3. Bardzo dziękuję osobom z Gościńca Ostatniego i Górki: Irenie Knieć, Zbigniewowi Hernikowi, Justynie Szymanek, Katarzynie Knieć za posprzątanie naszej świątyni i zadbanie o jej wygląd i estetykę. Bóg zapłać. Na sobotę zapraszamy kolejne osoby z Gościńca Ostatniego i Górki.

4. Zachęcam do brania i czytania prasy katolickiej, w Gościu Niedzielnym min.: artykuł o jałmużnikach biskupich oraz ich zadaniach a także kaszubskiej tradycji pokłonów feretronów wpisanej do krajowej listy dziedzictwa kulturowego.

4. W tym tygodniu w naszej parafii pożegnaliśmy śp. Zofię Sosnowską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Wszelkie prawa zastrzeżone. Parafia pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Przyłęku 2024r