Dziś: środa, 23 października 2024r.. 297 dzień roku. Imieniny: Marleny, Seweryna, Igi. Okres kościelny: Okres zwykły

XXX Niedziela Zwykła - 20.10.2024 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny- czas modlitwy i pamięci za misje św. i misjonarzy. Tych którzy niosą Chrystusa innym narodom wspierajmy nasza modlitwą. Taca z dzisiejszej niedzieli, jak było ogłaszane, na misje św.

2. Bardzo dziękuję Pani Jolancie Kuś, Pani Justynie Markiewicz dzieciom i młodzieży ze szkół z Przyłęka, Babina, za zaangażowanie i przedstawienie montażu słowno-muzycznego, który przybliżył nam postać i naukę św. Jana Pawła II.

Bardzo dziękuję zespołowi Laudens za to, że są dzisiaj z nami, i że swoim śpiewem i muzyką uświetniają dzisiejszy Dzień Papieski.

3. Przyszła niedziela, ostatnia niedziela października, jest przeżywana jako niedziela poświęcenia kościoła. W naszych modlitwach będziemy dziękować za tych którzy pracowali przy budowie naszej świątyni a także za  tych wszystkich, którzy dbają o piękno naszej świątyni i liturgii.

4. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny-szczególny czas pamięci o naszych bliskich zmarłych przez modlitwę. Od 4 do 6 listopada podczas różańca po Mszy św. o godz.17.00 będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych z wspominek jednorazowych. Imiona zmarłych, za których pragniemy się modlić można zgłaszać do zakrystii, kancelarii.

Robimy porządki na cmentarzu, prośba abyśmy wyrzucali w wyznaczone miejsce. Ułatwi to utylizację. Pod koniec tygodnia będzie podstawiony kontener, wrzucajmy te odpady nie na brzeg, ale głębiej tego kontenera.

5. W czwartek tj. 24 października – Ogólnopolski dzień dziękczynienia Żywego Różańca za to dzieło w Polsce i za Dzieło Misyjne Kościoła przez pośrednictwo Bł. Pauliny Jaricot, zapraszam wszystkich, a szczególnie Siostry z KŻR z naszej parafii na nabożeństwo różańcowe tego dnia.

6. Hojnego dawcę hojnie darzy Pan Bóg. Na potrzeby naszej świątyni złożono ofiary: bim z Babina -200zł.; bim z Wólki Przyłęckiej- 100zł; bim z Tych -200zł.; Teresa Sylwester Kilijanek z Przyłęka- 100zł. Bóg zapłać hojnym ofiarodawcom.

Na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia w zeszłą niedzielę zebraliśmy-. 955zł. Bóg zapłać

7. Bardzo dziękuję osobom ze Stefanowa: Paniom Magdalenie Jaworskiej, Iwonie Janas, Dorocie Kowalczyk za posprzątanie naszej świątyni i zadbanie o jej wygląd i estetykę . Bóg zapłać. Na sobotę zapraszamy kolejne osoby ze Stefanowa.

8. Zachęcam do brania i czytania prasy katolickiej, w Gościu Niedzielnym min. : o życiu i nauczaniu bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz o znaczeniu jego posługi dla Polski i Kościoła.

9. Uwaga dzieci przygotowujące się do I Komunii Św.- spotkanie rodziców, dzieci i pobranie miary na stroje I komunijne – piątek 25 października po różańcu i Mszy św.  czyli ok. godz. 17.30 na plebanii.

10.W tym tygodniu w naszej parafii pożegnaliśmy śp. Kamila Małka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

W zeszłą niedzielę odbywało się liczenie wiernych. Parafia liczy 1900 osób, według liczenia było w kościele na Mszach Św. 643 (K:379, M:264) osoby (33,84%), a do Komunii Św. Przystąpiło 309 (K:216, M:93) osób (16,26%).