Dziś: sobota, 20 kwietnia 2024r.. 111 dzień roku. Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana. Okres kościelny: Okres Wielkanocny

Kapłaństwo

Powołane jest łaską, która musi trafić na odpowiedni grunt, aby się przyjęła. Musi być otoczone szczególną troską, aby się rozwijało. Musi być od początku strzeżone by nie zgasło. O tę szczególną atmosferę i klimat duchowy, każe Kościół zabiegać rodzinom powołanych, a wszystkim wiernym każe się modlić o dobrych i świętych Kapłanów.

Modlitwy o powołania Kapłańskie i Zakonne, oraz za Kapłanów znajdziesz w książeczce do nabożeństwa. Klerycy przygotowują się do Kapłaństwa w Wyższym Seminarium Duchownym przez formację ascetyczną i studia filozoficzno-teologiczne.

Kapłaństwo jest to Sakrament, który daje władzę składania Ofiary Mszy Świętej i udzielania Sakramentów Świętych.