Dziś: czwartek, 28 marca 2024r.. 88 dzień roku. Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana. Okres kościelny: Okres Świętego Triduum Paschalnego

Eucharystia

Msza Święta w Niedzielę i Święta

Uczestnictwo w Ciele i Krwi Chrystusa sprawia, że wytwarza się jedność wszystkich wierzących w Chrystusa z Bogiem i wzajemnie między sobą.

Warunki Komunii Świętej:

• wolność od grzechu ciężkiego
  • jedna godzina postu
  • dobra intencja, tzn. nie dla zwyczaju, z próżności, ze względów ludzkich, ale z miłości Boga i bliźniego, żyjących i zmarłych.

Przygotowanie do pierwszej Komunii Świętej i Sakramentu Pokuty:

• dzieci w III klasie szkoły podstawowej,
  • dla dorosłych, przez katechumenat.

Przynoś do Kościoła swoją książeczkę  i zapoznaj się z modlitwami liturgicznymi podczas Mszy Świętej .

Czy przynajmniej raz w roku zamawiasz Mszę Świętą o błogosła­wieństwo dla siebie i rodziny lub za zmarłych?

Msza - jest to Ofiara Nowego Testamentu, w której Pan Jezus pod postaciami Chleba i Wina ofiaruje się za nas Swojemu Ojcu.