Dziś: wtorek, 23 kwietnia 2024r.. 114 dzień roku. Imieniny: Jerzego, Wojciecha. Okres kościelny: Okres Wielkanocny

Chrzest

Sakrament Chrztu udzielany jest w terminie uzgodnionym z Rodzicami, w zależności od sytuacji w czasie Mszy św. lub też poza Mszą św. Do Kancelarii Parafialnej należy zgłosić się w tygodniu poprzedzającym chrzest i należy dostarczyć:

• akt urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego
  • wszystkie dane rodziców dziecka
  • dane rodziców chrzestnych, ich adres, wiek, jakiego są stanu, a jeśli są z innej parafii, to powinni dostarczyć zaświadczenie od swego Proboszcza dla rodzica chrzestnego

Do chrztu potrzebne są:

• świeca, która towarzyszy dziecku przez całe życie
  • biała szata
  • karteczki ze spowiedzi rodziców i chrzestnych

Zapoznaj się z obrzędami chrztu świętego, aby dobrze uczestniczyć w sprawowaniu Sakramentu. Niech udział w obrzędzie udzielania sakramentu chrztu świętego, będzie okazją do przypo­mnienia własnego chrztu oraz powinności wynikających z jego przyjęcia. Odmów w tym dniu przyrze­czenia chrzcielne.

Chrzest to pierwszy i najpotrzebniejszy Sakrament, który gładzi grzech pierworodny, daje nam życie nadprzyrodzone i czyni nas członkami Kościoła Katolickiego.