Dziś: piątek, 29 marca 2024r.. 89 dzień roku. Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego. Okres kościelny: Okres Świętego Triduum Paschalnego

Bierzmowanie

Sakramentu Bierzmowania udziela Ksiądz Biskup młodzieży, po odpowiednim przygotowaniu. Do Bierzmowania przystępuje młodzież klasy VIII szkoły podstawowej. Czas bierzmowania jest podawany w ogłoszeniach parafialnych.

O terminie Bierzmowania informuje kapłan prowadzący. On też zaopatruje w potrzebne zaświadczenie o należytym przygotowaniu i dopuszczeniu do Sakramentu.

Świadek Bierzmowania powinien:

• sam być Bierzmowany /najlepiej chrzestny/
  • przystąpić do Sakramentu Pokuty

Zapoznaj się z obrzędami bierzmowania, aby świadomie i w pełni uczestniczyć w nim. Każdy Katolik powinien być Bierzmowany. Zaniedbanie przyjęcia tego sakramentu jest wielką stratą na drodze rozwoju do pełni Chrystusowej.

Bierzmowanie jest to Sakrament, w którym Duch Święty umacnia chrześcijanina, aby wiarę swoją mężnie wyznawał, bronił jej i według niej żył.