Dziś: wtorek, 14 maja 2024r.. 135 dzień roku. Imieniny: Bonifacego, Dobiesława, Macieja. Okres kościelny: Okres Wielkanocny

Życzenia Ks. Bpa Marka Stolarczyka na Boże Narodzenia i Dyspensa na 31.12.2021r.

SŁOWO BISKUPA RADOMSKIEGO NA BOŻE NARODZENIE 2021

Moi Drodzy!

Tajemnica Bożego Narodzenia odkrywa przed nami piękno Miłości Boga, która jest ofiarowana człowiekowi.

Macierzyńskie oddanie Maryi i poświęcenie świętego Józefa, niech staną się źródłem umocnienia osobistej więzi z Bogiem każdego z nas i wypełnią nasze rodziny miłością, dobrocią i pokojem.

Wspólne wsłuchanie się pasterzy w głos anioła i wiara w działanie mocy Boga, niech zjednoczą nasze wspólnoty parafialne i wiernych całej diecezji radomskiej w modlitewnej wierności, apostolskim zaangażowaniu i już podejmowanych licznych dziełach miłosierdzia.

Wytrwałość mędrców ze Wschodu i ich ofiarność wobec nowonarodzonego Zbawiciela, niech będzie dla nas wszystkich źródłem świadectwa o Bogu
oraz umocnieniem nadziei w trudnym czasie pandemii i życiowych wyzwaniach.

Niech wypełnią się w nas słowa błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Słowo Ciałem się stało... Niechże w Boże Narodzenie każde szlachetne uczucie ludzkie, każde drgnienie woli, każda myśl zamienia się w błogosławione czyny, które mają w miłość obrócić całe nasze życie w ojczystej ziemi”.

Wasz biskup Marek

---------------------------------------------------------------------z----------------------------------------------------------------------------------

L. dz. 2158/21                                                                                 Radom, 22 grudnia 2021 r.

DEKRET

Dyspensa od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych

na dzień 31 grudnia 2021 roku

Mając na uwadze, że przypadający na piątek 31 grudnia br. sprzyja organizowaniu rodzinnych i towarzyskich spotkań oraz radosnemu przeżywaniu tego dnia, po rozważeniu słusznych racji duszpasterskich, udzielam, zgodnie
z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, wszystkim osobom przebywającym na terenie Diecezji Radomskiej, dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.

Jednocześnie korzystających z dyspensy zobowiązuję do modlitwy
w intencjach wyznaczonych przez Papieża Franciszka oraz podjęcia dzieła miłosierdzia, szczególnie w wymiarze jałmużny dla potrzebujących.

† Marek Solarczyk

Biskup Radomski

Ks. Tomasz Herc                                                         Ks. Marek Fituch

Notariusz Kurii                                                           Kanclerz Kurii

Szlachetna Paczka - PODZIĘKOWANIA

Publikacja: sobota, 18 grudnia 2021r.

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Jan Paweł II