Dziś: wtorek, 14 maja 2024r.. 135 dzień roku. Imieniny: Bonifacego, Dobiesława, Macieja. Okres kościelny: Okres Wielkanocny

Kolęda duszpasterska 2022.

Wizyta duszpasterska(kolęda) w roku 2021/2022

Wobec wytycznych Ks. Biskupa Marka w których wskazuje na proboszcza, w kwestii podjęcia roztropnej decyzji związanej z wizytą duszpasterską, pragnę powiadomić, że po konsultacji z sołtysami i uwzględniając sytuację epidemiologiczną kolęda,  również w tym roku będzie w takiej formie, jak w zeszłym.

W związku z powyższym, wzorem roku ubiegłego, gorąco zapraszam parafian, w wyznaczonym dniu (chociaż jeden przedstawiciel rodziny) na Mszę św.  do naszego kościoła, sprawowaną w intencji poszczególnych rodzin zakończoną nabożeństwem różańcowym w int, poszczególnych rodzin i pasterskim błogosławieństwem.

Pamiętajmy, że mamy wyjątkowe szczęście, ze możemy modlić się przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, która króluje w Częstochowie i patronuje naszej parafii. Wraz z przesuwanymi w dłoniach paciorkami różańca Matce Bożej możemy polecać nasze rodziny, dzieci, niełatwe problemy i trudności dnia codziennego. Możemy prosić Ją o opiekę i wstawiennictwo na każdy dzień oraz dziękować za dobro, którego tak obficie doświadczamy.

Tradycyjnie składane ofiary z racji kolędy były zawsze wsparciem dla rocznego budżetu parafii. W wielu rejonach w kraju takie ofiary są w czasie kolędy składane na tacę bądź przynoszone indywidualnie do zakrystii, kancelarii. Jeśli ktoś będzie miał życzenie złożyć taką ofiarę w podpisanej kopercie , dziękuję za zrozumienie także i w tej sprawie. Musimy się nauczyć żyć wspólnie w tej nowej i niełatwej rzeczywistości.

Harmonogram dla mieszkańców poszczególnych miejscowości:

30 grudnia (czwartek) godz. 17.30 -Andrzejów

3 stycznia (poniedziałek)  godz. 17.30 – Krzywda, Ruda

4 stycznia (wtorek) godz. 17.30-Stefanów

5 stycznia( środa) godz. 16.00-  Gościniec Łagowski

7 stycznia( piątek) godz. 15.00- Mszadla Nowa

8 stycznia(sobota) godz. 15.30- Babin Północny

10 stycznia( poniedziałek) godz. 16.00- Babin Południowy

10 stycznia (poniedziałek) godz. 17.30-Kulczyn, Mszadla Dolna

11 stycznia( wtorek) godz. 17.30- Szlachecki Las

12 stycznia( środa) - godz. 17.30- Ostatni Gościniec i Górki

13 stycznia(czwartek) godz. 17.30- Gościniec szkolny

14 stycznia (piątek) godz. 17.30- Rudki, Wólka Przyłęcka

15 stycznia(sobota) godz. 16.00-Okrężnica

17 stycznia (poniedziałek) godz. 16.00-Okrężnica Kolonia

17 stycznia (poniedziałek) godz. 17.30 -Nadbłocie

18 stycznia( wtorek) godz. 17.30-Stara Wieś

19 stycznia( środa) godz. 16.00-  Lipiny do CPN

20 stycznia(czwartek) godz. 16.00-  Lipiny od cmentarza

Obraz:

Koncert charytatywny kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu "Projekt SPS"

Publikacja: sobota, 8 stycznia 2022r.

Koncert dedykowany dla Dawida Gębali.