Dziś: piątek, 26 kwietnia 2024r.. 117 dzień roku. Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii. Okres kościelny: Okres Wielkanocny

Pożegnanie Ks. Damiana Fołtyna z naszą parafią

23.06. 2022 r Ks. Damian Fołtyn obronił tytuł doktora na Wydziale Teologii KUL-u z wynikiem celujący. Tytuł pracy doktorskiej: „Multimedialne pomoce dydaktyczne w szkolnym nauczaniu religii na podstawie założeń programowych katechezy Kościoła katolickiego w Polsce oraz wybranych serii podręczników w latach 2001-2020.” Gratulujemy.

W naszej parafii Ks. Damian posługuje od września 2018r, ostatnio troszkę rzadziej Go widzieliśmy, ale wiemy dlaczego. Bardzo dziękujemy za to że był z nami od tego czasu, służył nam w konfesjonale, przy ołtarzu i nie tylko. Bóg zapłać.
Smutna wiadomość jest taka, że ze względu na pracę i zadania do spełnienia jakie Pan Bóg i ks. Biskup stawia przed ks. Damianem, niestety żegnamy się z Nim, szkoda, ale takie życie. Smutno, niech Pan Bóg błogosławi. Bóg zapłać i Szczęść Boże. Ksiądz Proboszcz dziękując i żegnając Księdza Damiana zapewnił, że drzwi kościoła i plebani zawsze dla Niego są otwarte.
Słowa pożegnania i wdzięczności za posługę w naszej parafii do Ks. Damiana skierowali przedstawiciele służby liturgicznej ołtarza, dzieci i młodzieży oraz parafian.
W słowach jakie Ksiądz Damian skierował do parafian powiedział, że czuł się w naszej parafii jak w domu, przeżył tu wiele miłych chwil, wizyty duszpasterskie, rozmowy, bardzo dobrą wspłópracę z Księdzem Proboszczem, nieżyjącym już Księdzem Kanonikiem Wacławem Ścierskim oraz obecnym z Księdzem Stanisławem. Dodał też, że nasza parafia zapisała się w głębi jego serca.
Księdzu Damianowi życzymy wielu łask Bożych, opieki Najświętszej Marii Panny, wielu sukcesów osobistych jak i tych zawodowych. Szczęść Boże.

Pożegnanie Ks. Damiana Fołtyna

Msza święta na zakończenie roku szkolnego 2021/22

Publikacja: wtorek, 28 czerwca 2022r.