Dziś: wtorek, 29 listopada 2022r.. 333 dzień roku. Imieniny: Blażeja, Saturnina. Okres kościelny: Okres Adwentu

>

Dożynki parafialne 2022

W ostatnią niedzielę sierpnia w naszym kościele odbyła się uroczystość Dożynek Parafialnych, podczas których rolnicy dziękowali Panu Bogu za tegoroczne żniwa i zbiory, które są efektem ich ciężkiej pracy. Msza dziękczynna za zbiory, którą celebrował ks. Proboszcz wraz z ks. Stanisławem rozpoczęła się od procesji wiernych z wieńcem dożynkowym wokół kościoła. Gospodarzami tegorocznych uroczystości dożynkowych w naszej parafii byli mieszkańcy  Rudek. W mszy świętej uczestniczyli rolnicy z naszej parafii, przedstawiciele władz samorządowych i gminnych oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Rudek. Podczas mszy mogliśmy usłyszeć, piękne kazanie o tym jak  dożynki są dziękczynieniem  Panu Bogu za plony, ale dziękczynieniem jest też eucharystia i przystępowanie do Komunii Świętej, w której dziękujemy Panu Bogu za nasze życie, otrzymane łaski i prosimy o opiekę boską. Msza święta dożynkowa zakończyła się wspólnym dzieleniem się chlebem z tegorocznych zbóż wiernych zgromadzonych w kościele.
Pod koniec mszy dożynkowej ks. Proboszcz przedstawił i powitał w naszej wspólnocie parafialnej nowego kapłana ks. Daniela Regułę, który został dekretem ks. Biskupa skierowany na specjalistyczne studia na KUL w Lublinie, a w wolne weekendy będzie pomagał w pracy duszpasterskiej w naszej parafii.
W imieniu ks. Proboszcza oraz całej wspólnoty parafialnej serdecznie witamy ks. Daniela, życzymy Bożego Błogosławieństwa i owocnej pracy w naszej parafii.

 

Dożynki parafialne 2022
Dożynki parafialne 2022

 Poprzedni artykuł

Obraz miniaturka, zapowiedź artykułu numer: 41

Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy

Publikacja: piątek, 19 sierpnia 2022r.

Więcej

Następny artykuł

Wszelkie prawa zastrzeżone. Parafia pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Przyłęku 2022r

Licznik wejść na stronę: 41 460

Wykonanie: WebInspiracje