Dziś: piątek, 19 kwietnia 2024r.. 110 dzień roku. Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona. Okres kościelny: Okres Wielkanocny

Msza Święta z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2022/23.

W piątek 2 września w naszej świątyni odbyła się uroczysta msza święta inaugurująca nowy rok szkolny 2022/23, w której uczestniczyli uczniowie PSP w Babinie i PSP w Przyłęku wraz ze swoimi dyrektorami, nauczycielami i rodzicami. Podczas kazania skierowanego do uczniów w trakcie mszy ks. Proboszcz Szczepan Barański nawiązał do postaci i życia św. Izydora z Sewilli, biskupa i doktora Kościoła , który żył w VI wieku, a obecnie znany jest jako patron Internetu. Święty Izydor zasłynął także jako twórca można by powiedzieć takiej pierwszej encykolpedii pt. Etymologiarum libri XX seu Origines - był to uporządkowany zbiór wiadomości z różnych dziedzin wiedzy i życia oraz umiejętności praktycznych, ułożony podobnie, jak współczesne bazy danych, które znajdują się też w zasobach Internetu i  dzięku czemu możemy w nim wyszukiwać wszystkie potrzebne informacje.Kończąc kazanie ks. Proboszcz życzył wszystkim dzieciom, aby w ciągu roku korzystały z mądrych książek, z mądrości swoich nauczycieli i rodziców oraz w sopsób bezpieczny i rozsądny z zasobów Internetu. Na zakączenie mszy świętej ks. Proboszcz poświęcił wszystkie plecaki, książki i przybory, które uczniowie przynieśli do kościoła. Msza święta zakończyła się słodkim akcentem w postaci lizaków, które dzieci otrzymały od ks. Proboszcza.
Wszystkim uczniom życzymy aby pilnie i ochoczo się uczyli, korzystali z mądrych książek, mądrości swoich nauczycieli i rodziców, umiejętnie i z rozsądkiem korzystali z zasobów Internetu podczas nauki, zdobywali najlepsze oceny oraz odnosili sukcesy w konkursach i nie zapominali o Panu Bogu i niedzielnych spotkaniach z Nim w kościele.

Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Dożynki parafialne 2022

Publikacja: wtorek, 30 sierpnia 2022r.