Dziś: sobota, 20 kwietnia 2024r.. 111 dzień roku. Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana. Okres kościelny: Okres Wielkanocny

Życzenia i podziękowania Księdza Proboszcza z Okazji Świąt Wielkanocnych

W Ewangelii św. Mateusza czytamy:

”Anioł zaś powiedział do niewiast: Wy się nie bójcie! Gdyż wiem, że szukacie Jezusa Ukrzyżowanego. Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak powiedział”.

Wszystkim Parafianom przybyłym Gościom, w imieniu ks. Stanisława, ks. Daniela i własnym, życzymy : Niech zmartwychwstanie Jezusa uwalnia nas od strachu, byśmy potrafili wznosić się ponad to, co przytłacza w codzienności. Niech w czasach zamętu Jego obietnica zbawienia będzie skałą, która pozwala przetrwać życiowe burze.
Błogosławionych, pełnych miłości i radości, Świąt Wielkanocnych. Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz Szczepan Barański

Pragnę podziękować wszystkim Parafianom, że znaleźli czas na Medytację Męki podczas nabożeństw, czy też przez indywidualne nawiedzenie świątyni w piątek, sobotę.

Dziękuję wszystkim, którzy nam pomogli przeżyć te najważniejsze wydarzenia  z życia Chrystusa i w życiu chrześcijan:

• Mieszkańcom Szlacheckiego Lasu za wykonanie ołtarza adoracji, ciemnicy, Grobu Pańskiego, za posprzątanie świątyni w dniu wczorajszym. Bóg Zapłać.
  • Dziękuję druhom strażakom za straż przy Grobie Pana Jezusa w piątek i w dniu wczorajszym i dziś za służbę.
  • Dziękuję młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, która w piątek pod przewodnictwem Pani Jolanty Kuś i Pani Justyny Markiewicz przeprowadziła adoracje przy Grobie Pańskim.
  • Służbie liturgicznej ołtarza za inicjatywę, zaangażowanie i udział w nabożeństwach.
  • Panu Tomaszowi Jaskólskiemu za oprawę muzyczną i czynny udział w liturgii, Kindze Makuch i Julii Binienda za śpiew podczas poszczególnych dni. Triduum i podczas adoracji młodzieży, Panu Tomaszowi Bocianowi, Panu Pawłowi Chołuj, za zaangażowanie za pomoc podczas całego Triduum. Bóg Zapłać.
  • Księdzu Stanisławowi za obecność, pomoc, posługę w konfesjonale- Bóg zapłać.
  • Księdzu Danielowi za zaangażowanie w przygotowanie liturgii poszczególnych dni Triduum – Bóg zapłać.
  • Jeszcze raz wszystkim którzy w jakikolwiek sposób nam pomogli przeżyć te święta z serca składam serdeczne Bóg Zapłać.

Ksiądz Proboszcz Szczepan Barański

Obraz:

TRIDUUM PASCHALNE

Publikacja: czwartek, 6 kwietnia 2023r.

XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

Publikacja: niedziela, 23 kwietnia 2023r.