Dziś: niedziela, 5 maja 2024r.. 126 dzień roku. Imieniny: Ireny, Waldemara. Okres kościelny: Okres Wielkanocny

Boże Ciało - fotorelacja z procesji

Dziś obchodzimy Święto Bożego Ciała.  Tak jak w wielu kościołach, tak samo w naszym kościele po Mszy Świętej o 11.30 odbyła się uroczysta procesja z Przenajświętszym Sakramenrem do czterech ołtarzy przygotowanych przez naszych parafian. W tym roku w procesji  uczestniczyło czterach kapłanów z Księdzem Proboszczem na czele. Każdy z kapłanów niósł Przenajświętszy Sakrament do jednego z ołtarzy, na którym następnie wraz z wiernymi biorącymi udział w procesji modlił się.

Boże Ciało inaczej nazywane jest Uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tego dnia w Kościele katolickim celebruje się Najświętszy Sakrament. Boże Ciało jest świętem ruchomym, które obchodzi się zawsze w czwartek, 60 dni po Wielkanocy. Celem Bożego Ciała jest upamiętnienie Ostatniej Wieczerzy, na której Jezus przemienił wino w krew, a chleb w swoje ciało.

Zachęcamy do  obejrzenia fotorelacji z dzisiejszej procesji Bożego Ciała.

Boże Ciało 2023

Bierzmowanie klas ósmych

Publikacja: czwartek, 8 czerwca 2023r.

Spływ kajakowy Liturgicznej Służby Ołtarza

Publikacja: niedziela, 18 czerwca 2023r.