Dziś: poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.. 120 dzień roku. Imieniny: Rity, Katarzyny, Bogusława. Okres kościelny: Okres Wielkanocny

XXIII Dzień Papieski

Niedziela 15 października 2023 r to dzień, w którym obchodzimy XXIII Dzień Papieski we wszystkich kościołach w Polsce.
 Z tej też okazji uczniowie ze szkół w Babinie, Przyłeku, Grabowie i Baryczy pod kierunkiem Pani Jolanty Kuś i Pani Wiolety Wątorskiej przygotowali montaż słowno - muzyczny przybliżający nam postać i naukę Świętego Jana Pawła II.  Montaż słowny uczniów  został ubogacony piękną muzykom i śpiewem zespołu "Laudans" z Białorusi, który również gościł i koncertował  w tą niedzielę na wszystkich Mszach świętych w naszej świątyni.

Tego dnia w kościołach w całej Polsce i za granicą zbierane są datki na Fundację "DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA" która powstała z inicjatywy Jana Pawła II, a która wspiera zdolną młodzież z niezamożnych rodzin.

Więcej na temat działalności fundacji na : Fundacja "DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA"

Warto przypomnieć, że w tym roku przeżywaliśmy 65. rocznicę sakry biskupiej Karola Wojtyły.
To 4 lipca 1958 r. papież Pius XII mianował księdza Karola Wojtyłę biskupem pomocniczym archidiecezji krakowskiej, a 28 września 1958 roku została udzielona Karolowi Wojtyle sakra biskupia.
W tym roku obchodzimy także 45. rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową metropolity krakowskiego – działo się to pamiętnego 16 października 1978 roku.

XXIII DP

Apel Młodych w Radomiu

Publikacja: niedziela, 8 października 2023r.

Wszystkich Świętych

Publikacja: sobota, 11 listopada 2023r.