Dziś: poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.. 120 dzień roku. Imieniny: Rity, Katarzyny, Bogusława. Okres kościelny: Okres Wielkanocny

Wszystkich Świętych

„ Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”
                                                                  Ks. Jan Twardowski

Wszystkich Świętych to święto, podczas którego wspominamy Świętych oraz naszych bliskich, którzy już odeszli  od nas z tego świata. Wierzymy, że kiedyś spotkamy się z nimi w Domu Naszego Ojca. W tym czasie  nasza pamięć o zmarłych bliskich przejawia się pięknie ozdobionymi kwiatami grobami, palącymi się zniczami, a przede wszystkim naszą modlitwą zarówno tą wypominkową, jak i codzienną za ich dusze. Modlitwa za dusze zmarłych jest dla nich największym darem, gdyż pozwala im póść do Nieba. Wszystko to powoduje, że nasi bliscy, których już nie ma wśród nas na ziemi są ciągle żywi w naszej pamięci i wspomnieniach.

Wszystkich Świętych

XXIII Dzień Papieski

Publikacja: niedziela, 15 października 2023r.