Dziś: wtorek, 30 kwietnia 2024r.. 121 dzień roku. Imieniny: Mariana, Donaty, Tamary. Okres kościelny: Okres Wielkanocny

Życzenia Wielkanocne i podziękowania Księdza Proboszcza

Podziękowania

W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim Parafianom, że znaleźli czas na Medytację Męki podczas nabożeństw, czy też przez indywidualne nawiedzenie świątyni w piątek, sobotę.

Dziękuję wszystkim, którzy nam pomogli przeżyć te najważniejsze wydarzenia  z życia Chrystusa i w życiu chrześcijan:

- Mieszkańcom Przyłęka za wykonanie ołtarza adoracji, ciemnicy, Grobu Pańskiego, za posprzątanie placu przy kościelnego i świątyni w dniu wczorajszym. Bóg Zapłać.

- dziękuję druhom strażakom za straż przy Grobie Pana Jezusa w piątek i w dniu wczorajszym i dziś za służbę

- dziękuję młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, która w piątek pod przewodnictwem Pani Jolanty Kuś i Pani Wioletty Wątorskiej przeprowadziła adoracje przy Grobie Pańskim (Nie było okazji, aby to zrobić wcześniej, bardzo dziękuję Siostrom z KŻR, uczniom ze SP z Babina, uczniom ze SP z Przyłęka, rodzicom dzieci I komunijnych, rodzicom młodzieży bierzmowanej, rodzinom z naszej Parafii, Paniom katechetkom, Pani Joli, Pani Wioli, za zaangażowanie i poprowadzenie Dróg Krzyżowych w czasie Wielkiego Postu - Bóg zapłać).

- służbie liturgicznej ołtarza za inicjatywę, zaangażowanie i udział w nabożeństwach Triduum Paschalnego

- Panu Tomaszowi Jaskólskiemu za oprawę muzyczną i czynny udział w liturgii, śpiew podczas poszczególnych dni Triduum i podczas adoracji młodzieży, Panu Piotrowi Babut, Panu Pawłowi Chołuj, za zaangażowanie za pomoc podczas całego Triduum. Bóg Zapłać

- Księdzu Stanisławowi za obecność, pomoc, posługę w konfesjonale- Bóg zapłać.

- Szczególne podziękowania dla Księdza Daniela za zaangażowanie w przygotowanie liturgii poszczególnych dni Triduum – Bóg zapłać.

- Jeszcze raz wszystkim którzy w jakikolwiek sposób nam pomogli przeżyć przygotowanie i te święta z serca składam serdeczne Bóg Zapłać.

W Ewangelii św. Mateusza czytamy:

”Anioł zaś powiedział do niewiast: Wy się nie bójcie! Gdyż wiem, że szukacie Jezusa Ukrzyżowanego. Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak powiedział”.

Wszystkim Parafianom przybyłym Gościom, w imieniu ks. Stanisława, ks. Daniela i własnym, życzymy : Niech zmartwychwstanie Jezusa uwalnia nas od strachu, byśmy potrafili wznosić się ponad to, co przytłacza w codzienności. Niech w tych trudnych czasach  Jego obietnica zbawienia będzie skałą, która pozwala przetrwać życiowe burze.
Błogosławionych, pełnych miłości i radości, Świąt Wielkanocnych. Szczęść Boże.

Obraz:

TRIDUUM PASCHALNE

Publikacja: czwartek, 28 marca 2024r.

Droga - Koncert Marcina Wargockiego.

Publikacja: poniedziałek, 8 kwietnia 2024r.