Dziś: poniedziałek, 8 czerwca 2026r.. 159 dzień roku. Imieniny: Medarda, Maksyma, Seweryna. Okres kościelny: Okres zwykły

>

X Niedziela Zwykła- 7.06.2026 r.

X Niedziela Zwykła- 7.06.2026 r.

1. W czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. W tym miejscu pragnę serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom procesji za porządek. Pragnę podziękować za piękne wykonane i przystrojone ołtarze najpierw tym rodzinom przy których posesjach były ustawione : Pani Danucie Mistygacz ; Wioletcie i Annie Sekuła oraz Monice i Karolowi Urbanek; Pani Rumowskiej; Państwu Karczewskim

Dziękuję sołtysom i tym mieszkańcom : Krzywdy, Andrzejowa, Okrężnicy, Gościnca Ostatniego, którzy zgłosili się do pomocy w  przygotowaniu ołtarzy eucharystycznych,. Bóg zapłać

Dziękuję Panom Strażakom, Panom od chorągwi,  Paniom z Koło Gospodyń z Rudek, Dzieciom I Komunijnym, Dzieciom Rocznicowym i wszystkim dzieciom które sypały kwiaty, wszystkim parafianom za czynny udziału w procesji. Dziękuję służbie liturgicznej ołtarza, Panu Tomaszowi Jaskólskiemu za oprawę muzyczną, Panu Piotrowi Babutowi za pomoc w organizowaniu procesji. Jeszcze raz z serca składam serdeczne Bóg zapłać.

 Do 11.06 codziennie po Mszy św. o godz. 17.00 Nabożeństwo Eucharystyczne połączone z procesją wokół kościoła, zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. W czwartek poświęcenie wianków, a 12.06. tj. w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia na nabożeństwie odnowimy Akt Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z racji na uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Zbliża się koniec Roku Szkolnego. Spowiedź, Komunia św. rodziców, dzieci, młodzieży i wychowawców niech będzie pięknym akcentem wieńczącym trud całorocznej pracy a także sposobnością do dziękczynienia za wszelkie błogosławieństwo jakie w tym roku szkolnym otrzymaliśmy. Sposobność do spowiedzi każdego dnia przed każdą Mszą św..

3. Hojnego dawcę hojnie darzy Pan Bóg, Bóg zapłać hojnym ofiarodawcom za złożone ofiary na potrzeby naszej świątyni.

Pragnę serdecznie podziękować Panu Bogdanowi Szymańskiemu za posprzątanie placu przy sklepie. Bóg zapłać. Jest teraz porządek, do czego wykorzystamy ten plac nie wiem, póki co można parkować samochody podjeżdżając do sklepu. Jeszcze raz Panu Bogdanowi dziękuję, Bóg zapłać.

4. Bardzo dziękuję osobom ze Stefanowa: Dorocie Gołda, Ewie Gołda, Annie Frydrych, Mirosławie Frydrych, Annie Urbanek, Agnieszce Dąbrowskiej, Joli Mazur, Łukaszowi Urbanek, za posprzątanie naszej świątyni i zadbanie o jej wygląd i estetykę. Bóg zapłać. Na sobotę zapraszamy kolejne osoby ze Stefanowa.

5. Zachęcam do brania i czytania prasy katolickiej, w Gościu Niedzielnym min.: o salezjańskich męczennikach z czasu II wojny; o najświętszej Eucharystii oraz o Żywym Różańcu, w tym roku obchodzi 200 lecie istnienia.

6. W okresie wakacyjnym są organizowane pielgrzymki: 4 lipca do Częstochowy -z Maryją zawierzamy nasze życie. Koszt 100zł oraz w dniach 21-23 sierpnia do Zakopanego- koszt 900zł.  Program i szczegóły w gablotach. Zapisy u pani Kariny Łepeckiej.

7.Trwa peregrynacja Relikwii bł. Rodziny Ulmów,: obecnie Rudki Nowe, Szlachecki Las następnie Andrzejów. W czasie peregrynacji módlmy się za nasze rodziny, wspólnotę parafialną i za naszą Ojczyznę.                                                                                                                                             

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Henryka Kąckiego  Wieczny odpoczynek….                                                                                                                            

9. Polecając Panu Bogu wszystkich solenizantów i jubilatów najbliższego tygodnia i aby dopełnić warunków uzyskania odpustu zupełnego módlmy się także w intencjach, które nosi w sercu Papież.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Parafia pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Przyłęku 2026r

Licznik wejść na stronę: 528 349

Wykonanie: WebInspiracje