X Niedziela Zwykła- 7.06.2026 r.
X Niedziela Zwykła- 7.06.2026 r.
1. W czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. W tym miejscu pragnę serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom procesji za porządek. Pragnę podziękować za piękne wykonane i przystrojone ołtarze najpierw tym rodzinom przy których posesjach były ustawione : Pani Danucie Mistygacz ; Wioletcie i Annie Sekuła oraz Monice i Karolowi Urbanek; Pani Rumowskiej; Państwu Karczewskim
Dziękuję sołtysom i tym mieszkańcom : Krzywdy, Andrzejowa, Okrężnicy, Gościnca
Ostatniego, którzy zgłosili się do pomocy w przygotowaniu
ołtarzy eucharystycznych,. Bóg zapłać
Dziękuję Panom Strażakom, Panom od chorągwi, Paniom z Koło Gospodyń z Rudek, Dzieciom I
Komunijnym, Dzieciom Rocznicowym i wszystkim dzieciom które sypały kwiaty,
wszystkim parafianom za czynny udziału w procesji. Dziękuję służbie
liturgicznej ołtarza, Panu Tomaszowi Jaskólskiemu za oprawę muzyczną, Panu
Piotrowi Babutowi za pomoc w organizowaniu procesji. Jeszcze raz z serca
składam serdeczne Bóg zapłać.
Do
11.06 codziennie po Mszy św. o godz. 17.00 Nabożeństwo Eucharystyczne połączone
z procesją wokół kościoła, zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. W
czwartek poświęcenie wianków, a 12.06. tj. w piątek Uroczystość Najświętszego
Serca Pana Jezusa. Tego dnia na nabożeństwie odnowimy Akt Poświęcenia Narodu
Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z racji na uroczystość nie
obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
2. Zbliża się koniec Roku Szkolnego. Spowiedź, Komunia św. rodziców,
dzieci, młodzieży i wychowawców niech będzie pięknym akcentem wieńczącym trud
całorocznej pracy a także sposobnością do dziękczynienia za wszelkie
błogosławieństwo jakie w tym roku szkolnym otrzymaliśmy. Sposobność do
spowiedzi każdego dnia przed każdą Mszą św..
3. Hojnego dawcę hojnie
darzy Pan Bóg, Bóg zapłać hojnym ofiarodawcom za złożone ofiary na potrzeby
naszej świątyni.
Pragnę serdecznie podziękować Panu Bogdanowi
Szymańskiemu za posprzątanie placu przy sklepie. Bóg zapłać. Jest teraz
porządek, do czego wykorzystamy ten plac nie wiem, póki co można parkować
samochody podjeżdżając do sklepu. Jeszcze raz Panu Bogdanowi dziękuję, Bóg
zapłać.
4. Bardzo dziękuję osobom ze Stefanowa: Dorocie Gołda, Ewie Gołda, Annie
Frydrych, Mirosławie Frydrych, Annie Urbanek, Agnieszce Dąbrowskiej, Joli
Mazur, Łukaszowi Urbanek, za posprzątanie naszej świątyni i zadbanie o jej
wygląd i estetykę. Bóg zapłać. Na sobotę zapraszamy kolejne osoby ze Stefanowa.
5. Zachęcam do brania i czytania prasy
katolickiej, w Gościu Niedzielnym min.: o salezjańskich męczennikach z czasu II
wojny; o najświętszej Eucharystii oraz o Żywym Różańcu, w tym roku obchodzi 200
lecie istnienia.
6. W okresie wakacyjnym są organizowane
pielgrzymki: 4 lipca do Częstochowy -z Maryją zawierzamy nasze życie. Koszt
100zł oraz w dniach 21-23 sierpnia do Zakopanego- koszt 900zł. Program i szczegóły w gablotach. Zapisy u
pani Kariny Łepeckiej.
7.Trwa
peregrynacja Relikwii bł. Rodziny Ulmów,: obecnie Rudki Nowe,
Szlachecki Las następnie Andrzejów. W czasie
peregrynacji módlmy się za nasze rodziny, wspólnotę parafialną i za naszą
Ojczyznę.
8. W tym tygodniu z naszej
wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Henryka Kąckiego Wieczny odpoczynek….
9. Polecając Panu Bogu wszystkich solenizantów
i jubilatów najbliższego tygodnia i aby dopełnić warunków uzyskania odpustu
zupełnego módlmy się także w intencjach, które nosi w sercu Papież.

