Dziś: sobota, 21 września 2024r.. 265 dzień roku. Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita. Okres kościelny: Okres zwykły

XXIV Niedziela Zwykła - 15.09.2024 r.

1) Już dzisiaj zapraszam dzieci klas III, oczywiście, wraz z rodzicami na niedzielę 29 września, na Mszę św. o godz. 11.30., podczas której nastąpi poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Kom. Św. Po Mszy św. i nabożeństwie będzie krótkie spotkanie, podczas którego rodzice otrzymają deklaracje o przystąpieniu dziecka do I kom. św. i zobowiązań z tego tytułu powstających. Prośba aby rodzice dzieci klas III poprowadzili różaniec w int. swoich pociech na nabożeństwie różańcowym w niedzielę 6 października.

2. Hojnego dawcę hojnie darzy Pan Bóg. Na potrzeby naszej świątyni złożono ofiarę: bim z Mszadli Dolnej-100zł; Mariusz Durasiewicz z Lipin-250zł;. Bóg zapłać hojnym ofiarodawcom.

3. Bardzo dziękuję osobom z Nadbłocia Paniom: Iwonie Tymińskiej, Annie Orłowskiej, Danucie Czerniak za posprzątanie naszej świątyni i zadbanie o jej wygląd i estetykę. Bóg zapłać. Na sobotę zapraszamy osoby z Gościńca Szkolnego.

4. 21 września 2024 w Radomiu na ul. Żeromskiego odbędzie się kolejny Apel Młodych- jest to spotkanie ewangelizacyjne skierowane do młodzieży diecezji radomskiej, a szczególnie do młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. W programie integracja przy tańcach lednickich, konferencja ks. Michała Podsiadłego, gość wieczoru Zespół Wyrwani z Niewoli, uwielbienie Pana Jezusa prowadzone przez Zespół Jak Najbardziej oraz okazja do spowiedzi. Zapraszamy. Wyjazd z przed kościoła w sobotę 21 września o godz. 17.00 a powrót ok 22.00. Koszt: 20 zł.

5. Do 24.9.2024r. można składać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny ( sprzęt RTV AGD, pralki, telewizory, komputery) przy schodach na wejściu na plebanię od strony podwórka, w ramach oczyśćmy Polskę ze śmieci elektrycznych. Demontaż tego sprzętu pozwala na zebranie środków na potrzeby misji św.

6. Zachęcam do brania i czytania prasy katolickiej, w Gościu Niedzielnym min. o tym, jakie zasady prawne regulują obecność krzyża w przestrzeni publicznej w poszczególnych państwach europejskich.

7.W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościli Pana Henryka Jóźwiaka  aktora Teatru Dramatycznego w Płocku i członka zespołu Studio Teatr Test w Warszawie i ks. Zygmunta Wnukowskiego, którzy przedstawią sztukę „Pod lipą”, „De providencja divina” , o Ojcu świętym Janie XXIII. Zapraszamy.  ( Przyjdźmy do kościoła troszkę wcześniej).