Dziś: piątek, 18 października 2024r.. 292 dzień roku. Imieniny: Juliana, Łukasza. Okres kościelny: Okres zwykły

XXVIII Niedziela Zwykła - 13.10.2024 r.

1. W poniedziałek 7.X. zakończyliśmy nasze parafialne Jerycho Różańcowe. Pragnę podziękować ks. Sławomirowi Żaczkowi za przewodniczenie temu przedsięwzięciu, wszystkim za zaangażowanie, a na ręce Pani Barbary Dobrowskiej wszystkim osobom, które wzięły na siebie trud ciągłości adoracji, gdy brakowało osoby.

Już dziś zapraszam w każdą I niedzielę miesiąca na adorację Najświętszego Sakramentu w godzinach od 16 do 21, jako nasze duchowe przygotowanie do naszego parafialnego jubileusz. Jeszcze raz wszystkim z serca Bóg zapłać. Niech Matka Boża Królowa różańca świętego ma w opiece i wyprasza potrzebne łaski.

2. Obchodzimy Dzień Papieski, dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego orędownictwo za nami. Przed kościołem tak jak pod inne lata jest prowadzona zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, której głównym  celem jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury.

Tak jak było ogłaszane w przyszłą niedzielę 20.X. , na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci i młodzież ze szkół z Babina i Przyłęka  pod przewodnictwem Pani Jolanty i Pani Justyny przedstawi montaż słowno-muzyczny przybliżający postać i naukę św. Jana Pawła II.

3. Przyszła niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny- czas modlitwy i pamięci za misje św. i misjonarzy. Tych którzy niosą Chrystusa innym narodom wspierajmy naszą modlitwą. Taca z przyszłej niedzieli na misje św.

4. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny-szczególny czas pamięci o naszych bliskich zmarłych przez modlitwę. Od 4 do 6 listopada podczas różańca po Mszy św o godz.17.00 będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych z wypominek jednorazowych. Imiona zmarłych, za których pragniemy się modlić można zgłaszać do zakrystii, kancelarii.

5. Hojnego dawcę hojnie darzy Pan Bóg. Na potrzeby naszej świątyni złożono ofiary: bim z Andrzejowa - 200zł.  Bóg zapłać hojnemu ofiarodawcy.

6. Bardzo dziękuję osobom ze Stefanowa: Grażynie Wójcik, Marioli Gołda, Danucie Zajączkowskiej, Grzegorzowi Markiewicz, Karolowi Markiewicz za posprzątanie naszej świątyni i zadbanie o jej wygląd i estetykę. Bóg zapłać. Na sobotę zapraszamy osoby ze Stefanowa.

7. Zachęcam do brania i czytania prasy katolickiej, w Gościu Niedzielnym min.: o tym czy dzieci nienarodzone , które umarły bez chrztu świętego, trafią do nieba; jest też Gość Extra poświęcony życiu i męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki..

Są też w sprzedaży kalendarze ścienne na rok 2025. cena 10zł.  W zakrystii.

Pod patronatem Wójta Gminy Przyłęk Jerzego Kamionki, Rady Gminy z przewodniczącym Rady Łukaszem Wnukiem na czele i Radnego Powiatowego Grzegorza Papisa jest prowadzona zbiórka produktów rolnych (nasion zbóż, łubinu, kukurydzy wszelkiego rodzaju pasz dla zwierząt) dla powodzian. Miejsce zbiórki hala magazynowa w Lipinach obok stacji paliw. Osoby pragnące pomóc, proszone są o wcześniejszy kontakt z koordynatorem Panem Dariuszem Dusińskim tel. 501 656 230. Szczegóły w gablocie.